6 podstawowych technik relaksacyjnych

Czas czytania: 6 minuty
6 podstawowych technik relaksacyjnych

Czy dziś masz czas na relaks? Ta myśl prawdopodobnie wcale nie przyszła ci do głowy. Większość z nas budzi się nerwowo przez nasze dni naprężenie nie zastanawiając się nad relaksem, dopóki nie upadniemy na kanapę pod koniec kolejnego gorączkowego tygodnia - i od razu popatrzmy na Netflix jako naszą rutynę relaksacyjną.

A co, gdyby był lepszy sposób? Co by się stało, gdybyś relaksował się każdego dnia, a nie tylko luksus zarezerwowany na weekend? Zanim twój wewnętrzny człowiek zacznie narzekać, wiedz, że to nie jest lenistwo. I zaufaj nam, tam is lepszy sposób.

Możesz uzyskać więcej odprężenia w swoich dniach i nadal robić tak samo dużo. W rzeczywistości może to sprawić, że będziesz jeszcze bardziej produktywny - i zdrowszy! [1] Stała codziennie naprężenie i niepokój niszczy nas szybko, i naprężenie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. [2] Potrzebujemy chwil świadomego wyzdrowienia, aby uspokoić i zrównoważyć nasze intensywne życie z samoobsługą. Oto 6 podstawowych wskazówek relaksacyjnych, z których możesz korzystać każdego dnia.

# 1 Bądź w tej chwili

Jeśli twój umysł jest zawsze 10 kroków do przodu naprężenieniepokój i napięcie nieuchronnie będą następować, a twoje dni mogą wydawać się mijać w mgnieniu oka. Nie mówimy, że nigdy nie powinieneś myśleć z wyprzedzeniem lub planować z wyprzedzeniem, po prostu poświęć na to czas i daj obecną chwilę lub zadanie pod ręką swoją niepodzielną uwagę w inny sposób, zarówno w pracy, jak iw domu.

Bycie w tej chwili jest esencją praktykowania uważności, która może pomóc ci zachować spokojniejszy, zrelaksowany stan umysłu, gdy będziesz obchodził swoje dni. Kiedy jesteś świadomy, zrelaksowany i dostosowany do chwili, wszystko, co robisz - od pracy do czasu spędzonego z bliskimi - będzie prawdopodobnie przyjemniejsze i wyższej jakości. Pomiń także wielozadaniowość w pracy! Badania pokazują, że i tak nie pomaga to w wydajności, a nawet może uszkodzić mózg. [3]

Jeśli dopiero zaczynasz uważność, zacznij od małych i nie daj się nabrać na siebie, jeśli się poślizgniesz. Po prostu delikatnie wepchnij się w moment i idź dalej. Będzie łatwiej, obiecuję! W istocie przekujesz swoją uwagę i skupienie, więc to zajmie trochę czasu.

Możesz również uzyskać niewielką pomoc od roślinnych ziół, w tym adaptogeny, które są ziołami, które pomagają zwalczać fizyczne i psychiczne skutki naprężenie i pomagać ci skupić się. [4] Próbować Swanson Pure Science Herbals Czysta energia na całodniową energię i zaostrzoną koncentrację bez rozkoszy. Ta synergistyczna mieszanka adaptogenów, ziół i roślin wzmacnia pozytywny nastrój podczas walki naprężenie, lęk i codzienne zmęczenie.

# 2 Oddychaj głęboko

Może wydawać się proste, ale czy oddychasz właściwie? Oddychanie rzadko pojawia się w naszych umysłach, ponieważ przychodzi naturalnie, ale większość ludzi ma skłonność do płytkich oddechów. [5] A efekty mogą się nasilić, gdy jesteśmy zajęci, zestresowani lub spięci.

Płytki oddech sprawia, że czujemy się spięci, ale większość z nas nawet nie zauważa, że to robimy. Ogranicza także zaopatrzenie organizmu w tlen. Głębokie oddychanie brzucha zachęca do odprężenia, pomaga zminimalizować naprężenie Odpowiedź, zmniejsza lęk i daje organizmowi zdrową dawkę tlenu, której mózg zużywa aż 15-20%! [6], [7]

Staraj się oddychać głęboko i rytmicznie tak często, jak to możliwe. Spróbuj ustawiać przypomnienia w ciągu całego dnia, aby sprawdzić swój oddech lub sparować oddech z innymi czynnościami, aby zapamiętać - jak za każdym razem, gdy siadasz lub wstajesz z biurka, gdy odrywasz rozmowę telefoniczną, po wysłaniu e-maila lub gdy wstajesz na przerwę w łazience.

Spróbuj także zaplanować kilka 30-sekundowych głębokich sesji oddechowych w ciągu dnia. To nie zajmuje dużo czasu na dzień, aby ta relaksująca, zdrowa aktywność stała się nawykiem.

# 3 Medytuj dla zdrowia umysłu i ciała

Czy medytacja jest tylko dla yoginów? Nie ma mowy! Wszyscy od naukowców z Harvardu do Kliniki Mayo mówią o medytacji. [8], [9] To dlatego, że medytacja ma rzeczywiste korzyści dla umysłu i ciała, w tym relaksację naprężenie ulga, zdrowie mózgu i wiele więcej.

Medytacja jest praktyką szkolenia umysłu, aby był obecny i wyśrodkowany, nie robiąc nic. To może wydawać się uproszczone, ale badania pokazują, że medytacja może zwiększyć zdolność mózgu do przetwarzania informacji, spowolnić związane z wiekiem zmiany w mózgu i pozytywnie wpłynąć na jądro migdałowate (centrum emocjonalne mózgu) długo po zakończeniu sesji medytacyjnej. [10]

Uprawianie medytacji wymaga praktyki, tak jak każdej innej umiejętności, której się nauczysz. Kiedy po raz pierwszy usiądziesz, aby spróbować oczyścić umysł i medytować, twój umysł będzie nieuchronnie wędrować. Może pomóc skupić się na dźwięku i rytmie oddechu lub wybrać osobistą mantrę, aby skupić umysł.

Znajdź ciche, wygodne miejsce, w którym możesz spokojnie siedzieć przez kilka minut. Zacznij od 1 do 3 minut dziennie i pracuj przez 5-10 minut dziennie. Małe sesje medytacyjne mogą zaszczepić znaczące zmiany w Twoim samopoczuciu i codziennym wypoczynku. Jeśli masz trudności z uruchomieniem, istnieje kilka aplikacji na smartfony, które warto sprawdzić, aby pomóc Ci w rozpoczęciu praktyki medytacyjnej.

# 4 Ciesz się jakością w czasie społecznościowym

Wiele praktyk relaksacyjnych koncentruje się na samym czasie i wysiłku umysłowym, ale towarzyskie spędzanie czasu może pomóc ci czuć się bardziej zrelaksowanym. Prawdziwe łączenie się z innymi ludźmi pomaga nam czuć się bardziej komfortowo i skoncentrować w ogóle, a zdrowie naszych relacji jest niezaprzeczalnie związane z naszym ogólnym samopoczuciem.

Łatwo jest dać się wciągnąć w pracę i inne obowiązki, i pomijać czas towarzyski. Ale łączenie się z innymi sprawia, że czujemy się mniej osamotnie, zarówno w naszych zmaganiach, jak i radościach! Niezależnie od tego, czy rozmawiasz ze współpracownikiem, dzwonisz do najlepszego znajomego lub członka rodziny, aby nadrobić zaległości, czy planujesz wycieczkę z przyjaciółmi - czas towarzyski i dobrą rozmowę przynoszą korzyści naszemu dobremu samopoczuciu i naprężenie poziomy, które mogą wpływać na nasze samopoczucie fizyczne. [11]

Ale miej oko na negatywne. Wentylacja jest zdrowa, ale mieszkanie nad negatywnymi myślami przez dłuższy czas nie jest. Pomocne może być rozmawianie z terapeutą, jeśli twój czas towarzyski wielokrotnie wiąże się z negatywnym dialogiem.

# 5 Ćwicz świadomość ciała

Ćwiczenia i świadomość psychiczna są niezbędne, aby pomóc nam się zrelaksować, ale także świadomość ciała. Wielu z nas nie dostrzega napięcia w naszym ciele, dopóki nie wywoła dyskomfortu i nie zetknie się z naszym naprężenie. Ale jeśli dostroisz się do ciała naprężenie reakcji, możesz zauważyć reakcje fizyczne, w tym napięte mięśnie, niewłaściwą postawę, a nawet nerwowe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci.

Świadomość reakcji naszych ciał naprężenie może nam pomóc w walce z napięciem i zachęcać do relaksu. Postaraj się rozluźnić napięte obszary ciała, jeden po drugim, mentalnie. Trening świadomości ciała może uzupełniać głębokie sesje oddechowe. Oddychając głęboko, kieruj swoje myśli i oddech w kierunku napiętej części ciała i skup się na rozluźnieniu mięśni.

Łączenie świadomości ciała i oddechu jest podstawowym składnikiem wielu rodzajów jogi. Jeśli wielokrotnie walczysz z fizycznymi skutkami napięcia, codzienna praktyka jogi może pomóc. Coraz więcej ruchu ciała jest doskonałym sposobem na promowanie dobrego samopoczucia podczas walki naprężenieniepokój i napięcie.

Masz problemy z rozluźnieniem umysłu i ciała? Próbować Mellow Mag, nasz uzupełniający, relaksujący napój magnezowy, który zapewnia zdrowy relaks na żądanie.

# 6 Spróbuj aromaterapii

Czy zauważyłeś zapach przypominający żywe wspomnienia? Podobnie jak pocieszający zapach upieczonej szarlotki, zapachy mogą mieć potężne efekty i mogą przenieść nas poza obecny stan umysłu.

To podstawa Aromaterapii, wielowiekowej praktyki stosującej różne zapachy do energetyzowania, podnoszenia i uspokojenia naszych ciał i umysłów, promowania snu i innych. Współczesne badania potwierdzają fizjologiczny wpływ niektórych zapachów. [12]

Dodaj zestaw do aromaterapii i kilka ulubionych aromatycznych zapachów oleju do zestawu do samodzielnej pielęgnacji. Wypróbuj olejek lawendowy dla relaksu i rozluźnienia napięcia, olejku pomarańczowego, aby poprawić nastrój lub olejku z mięty pieprzowej, aby dodać energii.

Relaks nie jest luksusem

Wielu z nas uważa, że są zajęci i podkreślani jako odznaka honoru i postrzegają odpoczynek jako luksus, ale potrzebujemy chwil relaksu, aby zachować równowagę. Znalezienie sposobów na relaks w ciągu dnia nie musi Cię spowalniać. Kiedy zrobi się to we właściwy sposób, relaksacja może sprawić, że będziesz bardziej produktywny, bardziej kreatywny, zdrowszy i bardziej szczęśliwy.

Zabiegi relaksacyjno-indukujące, takie jak ćwiczenia głębokiego oddychania, uważność, medytacja, świadomość ciała, czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną oraz aromaterapia jako niezbędne uzupełnienie Twojego programu wellness.

Chcesz więcej pomysłów na szczęśliwszego i zdrowszego? Czytać11 Najlepsze wskazówki dotyczące samopomocy dla umysłu i ciała. Pamiętaj też, aby się zarejestrować Swanson Wysyłaj e-maile o stanie zdrowia, by otrzymywać nowe artykuły, innowacje produktowe i nasze najlepsze promocje dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej.

These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. These products are not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.

Przypisy i referencje

 1. Zrelaksować się! Będziesz bardziej produktywny. New York Times.html[]
 2. 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o stresie. Narodowy Instytut Zdrowia.(Dostęp 09/04/2018) []
 3. Wielozadaniowość niszczy Twój mózg i karierę, nowe badania Zasugeruj. Forbes. (Dostęp do 09/04/2018) []
 4. 6 Adaptogennych ziół, które dadzą ci wzrost mózgu, którego potrzebujesz. Umysł Ciało Zielony. (Dostęp do 09/04/2018) []
 5. Nie oddychasz właściwie; oto dlaczego to ma znaczenie. Chicago Tribune. (Dostęp do 09/04/2018) []
 6. Techniki relaksacyjne: Kontrola oddechu pomaga stłumić błędną reakcję na stres. Zdrowie Harvard. (Dostęp do 09/04/2018) []
 7. Dostarczanie krwi do mózgu. Uniwersytet Waszyngtoński. (Dostęp do 09/04/2018) []
 8. Uważność i medytacja. Harvard Center for Wellness. (Dostęp do 09/04/2018) []
 9. Medytacja: prosty, szybki sposób na zmniejszenie stresu. Klinika majonezu. (Dostęp do 09/04/2018) []
 10. Medytacja: w głębi. Narodowy Instytut Zdrowia. (Dostęp do 09/04/2018) []
 11. Jak relacje wpływają na zdrowie i samopoczucie. University of Minnesota. (Dostęp do 09/04/2018) []
 12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612440/ (Dostęp do 09/04/2018) []

Zostaw odpowiedź

Menu główne

Preferencje

 • Waluta
 • Język
 • Kraj dostawy
Menu główne

Witryny międzynarodowe