Walka z problemami jelitowymi raz na zawsze

Czas czytania: 2 minuty
Walka z problemami jelitowymi raz na zawsze

Podczas gdy niektórzy mogą uważać, że problemy z utrzymującymi się problemami jelitowymi są kłopotliwe lub mało istotne, aby je zignorować, ich zdiagnozowanie i leczenie może być bardzo korzystne. Zdziwiłbyś się, jak przekształcające może być zarówno dla twojego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, że nie masz niepokojących zmartwień w głębi twojego umysłu lub uporczywych skurczów, które grożą uszkodzeniem twojego dnia.

Jeśli obawiasz się, że mogą wystąpić objawy przewlekłych problemów jelitowych, oto kilka opcji do rozważenia.

Odwiedź swojego lekarza

Choć może wydawać się niewygodne, aby opisać objawy swojemu lekarzowi, nie powinieneś wahać się odwiedzić swojego lekarza rodzinnego. Ważne jest, aby pamiętać, że widzieli to już wcześniej i że objawy nie są dla nich kłopotliwe.

Wizyta u lokalnego lekarza rodzinnego pomoże ci uzyskać profesjonalną i dokładną diagnozę, a najlepiej, abyś wiedział, co powoduje twoje objawy. Być może będziesz musiał przejść test, aby dowiedzieć się, czego nie tolerujesz, lub może będziesz musiał odwiedzić IBS klinika.

Trzymaj płyny w górze

To jest niezwykle ważne dla obu leczenie problemów takich jak zaparcia, ale także skutki uboczne problemów jelitowych, takich jak biegunka. Utrzymanie wysokiego poziomu płynów pomoże nie tylko poprawić stan układu trawiennego, ale także uniemożliwi odwodnienie.

Ważne jest now aby zwiększenie spożycia płynów, takich jak kawa i herbata, nie było całkowicie korzystne. Zamiast tego powinieneś rozważyć przyklejenie się do płynów, takich jak woda, które nie mają w nich nieprzydatnych diuretyków.

Popraw swoją dietę

Jeśli od dawna żyjesz z pizzy i sera, twoje pragnienia mogą być zaspokojone, ale twoje zdrowie trawienne na pewno nie będzie. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla zdrowia układu pokarmowego, jest poprawa diety i rozpoczęcie stosowania zdrowych alternatyw, takich jak cała żywność. Wprowadzenie pokarmów bogatych w błonnik i pochodzenia roślinnego sprawi, że poczujesz się znacznie mniej zatłoczony i niewygodny.

Jeśli chcesz poprawić swoją dietę na dłuższą metę, musisz wykonać następujące czynności:

  • Przestań kupować niezdrowe przekąski w supermarkecie
  • Ogranicz ilość czerwonego mięsa i przetworzonej żywności
  • Spróbuj napełnić swój wózek dużą ilością kolorowych, świeżych lub mrożonych warzyw i zaangażuj się w jego gotowanie

Dodaj suplementy

Stosowanie suplementów diety może również pomóc złagodzić objawy. Na przykład przyjmowanie olejku z mięty pieprzowej może pomóc w złagodzeniu wzdęć, a probiotyki mogą być bardzo korzystne dla tych, którzy now wiedzą, jakie bakterie jelitowe są źródłem ich bieżących problemów. Może to pomóc złagodzić łagodny dyskomfort, którego doświadczasz jako efekt uboczny problemów z jelitami.

Walka z problemami jelitowymi może mieć wieloaspektowe podejście. Może to częściowo wymagać interwencji w przypadku niezdrowych nawyków żywieniowych, ale może być także konieczne złagodzenie objawów krótkotrwałych. Wypróbowanie nowych owoców i warzyw może poprawić ogólny stan zdrowia układu trawiennego, podczas gdy suplementy mogą pomóc w kontrolowaniu wszelkich dolegliwości, które możesz odczuwać w międzyczasie.

Zostaw odpowiedź

Menu główne

Preferencje

  • Waluta
  • Język
  • Kraj dostawy
Menu główne

Witryny międzynarodowe